Chcete si vybrat vířivku? Podle čeho volit a jaká je následná údržba?
Vířivé vany a vířivky jsou stále oblíbenější a v českých domácnostech se objevují stále častěji. Podle čeho vířivky vybírat a jak o ně pečovat?
Chcete si vybrat vířivku? Podle čeho volit a jaká je následná údržba?
Vířivka a především koupel v ní, to je prostě k nezaplacení. Koupání ve vířivé vaně má mnoho výhod pro tělo i zdraví, takže to je první, na co by člověk měl při výběru myslet. Určitě se nedají opomenout ani relaxační účinky koupele ve vířivce, tělo si mnohem více odpočine, svaly se uvolní a velký vliv to má i na psychiku a mysl. I proto stále více lidí si domů vířivou vanu pořizuje. Můžete si pořídit vířivku, která se podobně jako vana upevní na své místo, kde už zůstane, nebo můžete volit nafukovací vířivku, kterou lze bez problémů kdykoliv sfouknout a schovat. Nafukovací vířivku tak můžete umístit uvnitř i ven a zase podle potřeby ji schovat. Co všechno zvážit při výběru a jak moc důležitá je následná péče o vířivou vanu?
Co zohlednit při výběru?
Nabízí se řada možností, od opravdu luxusní vířivky, až po ty obyčejnější. Levnější a velmi praktickou volbou jsou právě nafukovací vířivky, které se velmi rychle mohou dát do provozu a stejně rychle se zase dají schovat. Ne každý totiž touží po tom, využívat vířivku celoročně, to spíše ale platí v případě, že je vířivka umístěna venku na zahradě či na terase. Samozřejmě, že pokud zvolíte pevnou vířivku z jiného a tedy i kvalitnějšího materiálu, s tou již nikam nepohnete, i tak se ale nemusíte v ní koupat celoročně. Vířivku je možné zazimovat. S tím také souvisí i nároky na údržbu.
O nafukovací vířivku se tolik starat nemusíte, platí zejména to, že se na její čištění nesmí využívat chemické čističe, aby se stěny nepoškodily. Čištění vířivky je vždy důležité a mělo by se jednat o pravidelnou údržbu. S pevně zakotvenou vířivkou ale bude vždy o něco více práce. Požitek z koupání vám to ale jistě vynahradí.
Jak často čistit a co dalšího je zapotřebí?
Hodně často lidé podceňují péči o svou vířivku, což může dopadnout velmi zle. Nejenže se to samozřejmě odrazí na vzhledu ale i kvalitě koupání, vířivka může být důsledkem nedostatečného čištění časem zcela vyřazená z provozu a to je asi to jediné, co opravdu nechcete. Čištění se skládá z několika fází, musí se dbát na pravidelné čištění a výměnu vody, je třeba čistit stěny vířivky zevnitř i zvenčí a samozřejmě je nutné postarat se i o vnitřní technologii, která vířivku udržuje v chodu.
To může sice zabrat docela dost času, to co člověk vidí, většinou vyčistí hned, ale právě i filtr a podobné věci se nesmí zanedbávat. Když ale dáte své vířivce správnou péči, vrátí se vám to. Koupel ve vířivé vaně je prostě jedinečná a uvolňující.