S bublinkovou fólií na vodáckou výpravu
Bublinkové fólie se nejčastěji používají při stěhování, jako výplně krabic, k balení věcí, zkrátka se s nimi počítá jako s dokonalou ochranou předmětů před poškozením. Tento materiál, mimochodem dobře dostupný a velmi levný, se vám může hodit i na vodácké výpravě po Sázavě, po Lužnici nebo na Otavě.
K čemu se vám hodí bublinková fólie na vodě
Balení křehkých potravin – vodáci se musí spoléhat na nákupní možnosti v místě pobytu, anebo brát s sebou potraviny z domova. Mnohé z nich mohou cestou utrpět, např. oplatky či sušenky, vejce, špagety, zelenina (rajčata, okurky) a další křehké potraviny a suroviny, které se mohou polámat, drolit, pomačkat nebo rozmáčet. Až je budete balit doma nebo v kempu, zabalte je do bublinkové fólie a vložte do uzavíratelného sáčku, tím je spolehlivě uchráníte, pouze nezapomínejte na dobu trvanlivosti a vliv okolního prostředí, kdy nemáte zrovna po ruce chladničku.
Prostor před stanem – součástí vodáckých výprav je také posezení u ohně, případně před stanem, kdy již slunce zašlo za obzor. Tehdy je vhodné pochutnat si třeba na dobrém guláši. Sezení u ohně nebo v blízkosti stanu si můžete vylepšit fólií s bublinkami, kterou přeložíte na více vrstev a vytvoříte z ní pomyslný polštář. Byla by škoda brát k ohni karimatku nebo něco jiného cenného, co může utrpět odletujícími jiskrami z ohně.
Podložka pod karimatkou – karimatky nejsou zdravotní matrace, jsou velmi tenké a tak je spaní ve spacáku takovým provizoriem. Můžete jej však výrazně posílit bublinkovou fólií ve třech až čtyřech vrstvách, vyzkoušejte to a uvidíte, že nám dáte za pravdu. A dobře se vyspat při noclehu pod stanem, kdy na vás další den čeká pětadvacet kilometrů usilovného pádlování, je docela zásadní.
Převážení lodí – většinou se lodě převáží na nástavbách přívěsných vozíků, případně na korbě nákladního vozu. Tehdy se hodí pro zabezpečení trupu lodí molitanové kostky, a tam kde se kostka nevejde, zastane stejnou funkci i fólie s bublinkami.